Главная
Время
Наш опрос
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
5. Ужасно
Всего ответов: 16
Мини-чат
Статистика
» Зарег. на сайте
Всего: 127
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
» Из них
Администраторов: 2
Модераторов: 2
Модератор форума:
Проверенных: 61
Обычных юзеров: 61
» Из них
Парней: 82
Девушек: 45


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Яндекс.Метрика

Детский садик

    Сайт садика: http://kochetok_detsad.klasna.com/

Ясельна група в Кочетку була організована ще перед війною. Завідуючою і вихователем була Грот Олександра Павлівна. Розташовані яслі були в будинку, який до революції 1917 року, належав родині Грота М.Я., по вулиці Жовтневій біля церкви. Він складався з 8-ми великих кімнат. Після Великої Вітчизняної Війни половину будинку займали яслі, а половину – початкова школа. Після того, як приміщення розвалилось в наслідок зсувів, яслі перенесли в одноповерховий будинок – «бараки», по вулиці Гагаріна. В одній частині жили працівники КВC, в другій розташувались яслі. Згодом, в 1953 році, їх перевели в новий барак, там же поблизу. Два роки ним завідувала жінка (прізвище не збереглось), а з 1955року була призначена Кушнір Софія  фельдшер за освітою. Кількість дітей у дитсадку збільшувалась і виконком Чугуївської районної ради виніс рішення відкрити в Кочетку дитсадок.

Раніше це приміщення було гуртожитком лісного технікуму, потім віддане школі і дитячому садку. У цей час з обласного відділу народної освіти була направлена завідуюча дитсадка Мартиненко (Займидорога) Марія Іванівна, почала роботу з організації роботи дитсадка з серпня 1957року.

            Зі спогадів завідуючої дитсадком Займидороги Марії Іванівни:

«13 серпня 1957 року обласним відділом освіти я була відряджена в сел. Кочеток на посаду завідуючої дитсадком (для його організації). Під дитячий садок був відданий гуртожиток Чугуївського лісного технікуму (поблизу церкви). Будівля не збереглась, але ось фото, на якому дитсадок на 25 діточок, була невеличка ігрова кімната, кімната відпочинку, роздягальня та їдальня. Овочі зберігали в підвалі церкви. Харчі получали у Чугуївському міськсміжторгу, в крамниці Чугуївської райспоживспілки, молоко брали безпосередньо з ферми колгоспу. Голова селищної ради Бойко Ольга Михайлівна допомагала створювати умови для виховання дітей.

Першими вихователями були Грошева Євдокія Іванівна, Бойко Галина Антонівна, Сосницька Людмила Терентіївна, Салтикова Ж.О., Чулошнікова Ніна Тимофіївна, няня Рубан В.Ф.

6 листопада 1957року був відкритий дитячий садок. До 1957року було розпочато будівництво дитсадка на 50 місць на території парку ПУВГ «Дінець» і вже 26 липня 1959 року детсад перейшов до нової  будівлі по вулиці Литвинова (фото №2). Опалення було пічним, але за 2 роки було проведено центральне водяне опалення..

До основного штатного розкладу було призначено музичного співробітника Калашникова Михайла Петровича – улюбленця дітлахів, призначена медична сестра – Любжина Віра Константинівна. Працювали нянями Пидько Євдокія Григорова, Горбунова Марія Степанівна, Рубан Віра Федорівна

У благоустрої дитячих гральних майданчиків надавали допомогу Кочетокська водопровідна станція, СМУ-615, лісо технікум та лісгосп.

З вибранням головою селищної ради Гончаренка Василя Семеновича, почалось ходатайство про будівництво дитячого садка за типовим проектом. Але майже на 20 років будівництво було призупинено. Кількість дітей, які бажають відвідувати дитячий садочок зростала. Постало питання про  відкриття додаткових груп. Для потреб дитсадка віддали будівлю неподалік, де було зроблено ремонт та відкрито ще 2 групи на 50 чоловік. А також в існуючому приміщенні було відкрито додатково ще 1 групу. Тепер дитячий садочок налічував вже 5 груп і його відвідувало близько 140 дітей.  Так в 1961 році дошкільний навчальний заклад складався з 5 груп. Та це було тільки в одному садочку, а на території селища їх було два. Завідуюча яслами – садочком №2 Р.П. Солоп розповідала про те, як підопічними її були діти – немовлята (в ясла – садок приймали з двохмісячного віку), як годували їх із пляшечок, безперестанку змінюючи пелюшки та підгузники.  

Матеріальне забезпечення з кожним роком зростало. Придбані двоповерхові ліжка, електроплита для блоку з приготування їжі, холодильники, пральна машина, 2 фортепіано, технічні засоби для занять, спортобладнання.

Висококваліфікований педагогічний  колектив вихователів дитячого садка всі свої знання, свою любов та ласку віддавали вихованню підростаючого покоління мешканців нашого селища. В стінах дитячого закладу дітей навчали співам, танцю грамоти та прикладному мистецтву, розвивали фізичні , художні, музичні навички та вчили любити природу, батьківщину. Виховували в дитячих серцях доброту, любов, співчуття, повагу к дорослим, до товаришів. Вчили дітей пізнавати навколишнє середовище,  взаємодіяти та жити в суспільстві.

Добре  відносились до виховання дітей вихователі. Їх праця відзначалась, нагороджувались грамотами районного та обласного відділів освіти виконкомом селищної ради. Вихователі Грошева Євдокія Іванівна та няня Пидько Євдокія Григоровна були нагороджені медалями до 100 річниці з дня народження В.І.Леніна, занесені до районної дошки Пошани  Займидорога  М.І. та Грошева  Е.І.. А у 1985 році нагороджені знаком «Відмінник народної освіти» Міністерства освіти УРСР.

Дошкільний  заклад нагороджували почесними грамотами Чугуївського райвно до 15 - ої, 20 - ої, 30 - ої річниці дитячого садка.

Скільки доріг було стоптано по всіх вищих інстанціях завідуючими дитсадків, щоб розпочалося будівництво нового, єдиного, великого навчального закладу для дошкільнят. У 1988 році за сприяння депутата Верховної Ради Качури Б., до якого звернувся батьківський комітет на чолі з головою Салатовою В.І.(був відвезений до Київа лист-звернення). Почалось будівництво дошкільного закладу по типовому проекту на 240 дітей з басейном. В будівництві надавали допомогу районний відділ освіти та виконавчий комітет.

І ось у лютому 1990 року нарешті здійснились всі мрії – маленькі мешканці отримали свій другий дім – з басейном і спортивним залом. У новій будівлі вже 11 груп. Завідуючою стала Н.В. Саприкіна. Великий педагогічний колектив та обслуговуючий персонал робили все можливе, щоб діти росли здоровими та розумними.

Йшли роки, мінялись власники, назва дошкільного закладу, скорочувались штати, закривалися групи… в 2000 році в садку залишилась всього одна група, яку взяло на свій баланс ВУВГ «Дінець». Та поступово все налагоджувалось. У червні 2008 році заклад був преданий в підпорядкування селищній раді сел. Кочеток. Сьогодні в ньому функціонують 4 вікові групи. Обізнані, досвідчені педагоги створюють всі умови для навчання та виховання дітей.


Джерело: "Кочеток у минулому і сучасному" А.М. Стрєляна

Language
Поиск
Радио Кочеток
Форма входа
Привет, Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Праздники
Погода
Курсы валют
Наша кнопка
Кочеток
Друзья сайта
Мы ВКонтакте
Вверх Создать бесплатный сайт с uCozЯндекс.Метрика