Главная
Время
Наш опрос
Как вы нас нашли?
1. Яndex
2. Google
3. Оdnoklassniki
4. Через какой-либо ТОП сайтов
5. Вконтакте
6. Увидел баннер на другом сайте
7. Другое
8. Mail
9. Yahoo!
10. Rambler
11. Nigma
12. Друг посоветовал
Всего ответов: 13
Мини-чат
Статистика
» Зарег. на сайте
Всего: 127
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
» Из них
Администраторов: 2
Модераторов: 2
Модератор форума:
Проверенных: 61
Обычных юзеров: 61
» Из них
Парней: 82
Девушек: 45


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Яндекс.Метрика

Название поселка

Назва населеного пункту та легенди про її походження.

 

Достовірно походження назви «Кочеток» не встановлено. Словник В.Даля трактує це слово такими смисловими значеннями: а) півень; б) вирізаний стовпчик; рибалка; перевізник; «лодочник».

Можливо, слово «кочеток» означає перевізник. Адже біля села протікала широка на той час ріка (800 метрів), то щоб потрапити на другий берег, потрібен був перевізник. Чому б нашим пращурам було і не назвати своє поселення Кочетком?

Можлива і інша версія. У ХVII столітті слободи називалися назвами озер, річок, колодязів. Наприклад, Малинівка – від Малиновського колодязя, Гнилиця – від річки Гнилиці; топонім Печеніги, Лебеже – в старих документах згадується як озера. Зберігся такий запис: «Название Кочеток пошло от колодязя, который, очевидно, использовался сторожами станичников или неслужильным населением вроде охотников и бортников. И относится это название к первой половине XVII столетия».

Є ще одна легенда. Старожитель Раздорський В.Ф. стверджував, що він від свого діда чув таке тлумачення. «У ті далекі від нас часи на правому березі Дінця в диких лісах жив втікач, на прізвище Кочетков. Ріка тоді була судоходною, і по ній купці з Бєлгорода перевозили товар на продаж в Чугуїв і далі аж до Дону. Кочетков з товаришами-розбійниками  часто нападав на баржі і грабував купців. Одного разу військові охоронці піймали Кочеткова. На допиті він зізнався, що його дозорці, побачивши здалеку ще біля Кицівки купецькі баржі, передавали один одному сигнал «ку-ку-рі-ку!». Стояли вони на трьох яругах, які були в 600-700 метрах один від одного. Кочетков за цей час встигав підготувати легку байдарку і встигнути напасти на бєлгородських купців.

Прізвище Кочетков з роками трансформувалось в слова Кочет, Кочеток. Лев Толстой, надсилаючи листи М.Я.Гроту, на конверті писав: «Кочети».

Але найчастіше кочетокці пояснюють походження назви селища так: «Коли дивитись з Чугуєва, з Рєпінської гори, на наші місця, то здається, що верхівки лісу, розрізаного глибоким яром, нагадують голову і хвіст півня, по- російському – кочета (простонародна назва).

А ще раніше місцевість, де зараз розташований Кочеток, назвали Гибелівкою. У долині, де річечка Тетлежка  впадає в Дінець, було велике болото. У трясовині часто гинули корови, коні, свині і навіть люди. От і назвали люди цю слободку Гибелівкою. Болото давно висохло, але і до цього часу подекуди залишились невеличкі місцини з трясовиною (в районі сучасної біостанції). Про це «згибле» місце згадувалось у «Харьковских губернских ведомостях» (1859 р. № 2).

Такі найбільш поширені версії про походження назви Кочеток. 


 Джерело: "Кочеток у минулому і сучасному" А.М. Стрєляна

Language
Поиск
Радио Кочеток
Форма входа
Привет, Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Праздники
Погода
Курсы валют
Наша кнопка
Кочеток
Друзья сайта
Мы ВКонтакте
Вверх Создать бесплатный сайт с uCozЯндекс.Метрика