Главная
Время
Наш опрос
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
5. Ужасно
Всего ответов: 15
Мини-чат
Статистика
» Зарег. на сайте
Всего: 125
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
» Из них
Администраторов: 2
Модераторов: 2
Модератор форума:
Проверенных: 61
Обычных юзеров: 59
» Из них
Парней: 81
Девушек: 44


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Пользователи, посетившие
сайт за текущий день :
Яндекс.Метрика

Школьный музей

Музей заснований на базі музею Бойової слави, що існував з 1985 року, яким керувала весь час колишня учителька української мови і літератури Стрєляна Антоніна Михайлівна. Завдяки її ентузіазму і зібраним за довгі роки матеріалам, з’явилась можливість відкрити музей-комплекс. Відкриття музею співпало зі святкуванням 140-річчя освіти в Кочетку, 20 жовтня 2006 року.

Музей складається із 5 залів, кожна з якої має свій напрямок:

                   I.      Зала – "Історія смт Кочеток” розповідає про заснування Кочетка , легенди протпоходження назви селища, про Чтарий і Новий Кочеток, про видатні історичні місця і видатних людей, життя пов’язане з Кочетком – філософом М.Я. Гротом і письменником Львом Толстим, приятелем Тараса Шевченка Яковом де Бальменом і генералом Россоловським, професором П. Лавровським і зоологом Ніколаєвським. Стенди розповідають про людей, які багато зробили для Кочетка – це голови селищної ради, кервники підприємств і організіцій. Є матеріали про талановитих земляків, що народилися на нашій землі і прославили свій край далеко за її межами: професори Сокол Є.І., Цилюрик А.В., співачка Маляр А.Л., архітектор Денисин.

                 II.      Зала – "Історія Володимиро-Богородичної церкви” – це розповідь про монастирі, які були на території Кочетка, будівництво храму, його перебудову, образ чудодійної ікони Володимирської Богоматері, про хресні ходи, про релегійні події, що відбувались у селі.

              III.      Зала "Воїнської слави”, у якому стенди розповідають про події, які відбувались у Кочетку в роки Великої Вітчизняної війни, німецька окупація селища, виселення населення в Тетлегу, про вбитих і повішених фашистами односельців, визволення Кочетка в 1943 році в серпні. Тут можна побачити  фотографії, спогади, військові трикутники десятків односельчан, які воювали на фронтах війни і нагороджені високими урядовими нагородами.  Зберігається тут матеріал і про односельців – воїнів, що брали участь у боях на території інших держав, інтернаціоналістів і учасників Чорнобильської трагедії. Є стенди,  присвясені тим солдатам і офіцерам, які визволяли наш край від ворогів.

              IV.      Зала – "Історія  Кочетокської школи”. "Клуб випускників). Тут можна дізнатись про історію школи від приватної церковно-приходської в Кочетку (1866 р.) до наших днів, про директорів і завучів, оранізаторів і вожатих. Тут є літописи про вчителів – ветеранів праці, про визначних випускників школи.

                V.      Зала – "Українська світлиця”. Її створенню віддала свій талант і хист учителька обслуговуючої праці Приймак Г.О. Є тут і рушники столітньої давності, і пряталки, і святий куточок з іконою, і різноманітні вишиванки, національна одежа, дитячі вироби, старовинні речі. Все знакомить глядачів з українськими традиціями і звичаями. Все  зроблено з великою любов’ю.

Велику допомогу в обладнанні музею надавали випускники школи: Майстренко Л.В., Пічугін В., Петренко О., Золочевські О.О. і Ю.О., Шагиахметов А., Щетінін М., Тимонін В., Алексик Т., Зозуля Н.І. та Зозуля С.О., Попова В.І. та інші (біля 30 чоловік).

Першими екскурсоводами в музеї стали Петля Яна, Ревуцький Олександр, Петрушенко Аліна (11 клас), Моргун Олена, Жмурко Тетяна (8 клас).

За перший рік відвідали музей 1800 екскурсантів – учнів школи, школи-інтернату. Лісного коледжу, різних колективів району і області.  


Джерело: "Кочеток у минулому і сучасному" А.М. Стрєляна

Language
Поиск
Радио Кочеток
Форма входа
Привет, Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Праздники
Погода
Курсы валют
Наша кнопка
Кочеток
Друзья сайта
Мы ВКонтакте
Вверх Создать бесплатный сайт с uCozЯндекс.Метрика